Filtruj aktualności

W dniu dzisiejszym 30.11.2022 na Wydziale Filologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów uczęszczającym do szkół na terenie województwa pomorskiego. W bieżącym roku szkolnym stypendia zostały przyznane dwójce naszych uczniów: Julicie Deja z klasy IVF oraz Wiktorowi Ambor z klasy IVG. Zarówno Julita jak i Wiktor uzyskali najwyższe średnie w swoich typach szkół. Serdecznie gratulujemy stypendystom :) 

Postępowania przetargowe na zakup autokaru

https://platformazakupowa.pl/transakcja/695829

 

Dziękujemy za udział w akcji DOTYKAM WYGRYWAM, dzięki Wam udało nam się zebrać aż 203!!!! staniki do recyclingu:) Paczka ze stanikami została już przekazana do organizatorów akcji, chętnych zapraszamy znowu w przyszłym roku:) 

A. Kwiatkowska

M. Kijak

Z radością informujemy, że nowym przewodniczącym samorządu uczniowskiego w Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Macieja Rataja w Rusocinie został Konrad Pulkowski z klasy III G, tym samym obejmując stanowisko po Katarzynie Litwin. Serdecznie gratulujemy Konrad i życzymy owocnego roku:) 

W załączniku plan zajęć studiów podyplomowych z rolnictwana pierwszy semestr.

Attachments:
Download this file (Plan-I-sem.-2022-23.doc)Plan zajęć I semestr[ ]27 kB

W Europejskim Centrum Solidarności odbywa się już 6 z kolei Gdański Tydzień Demokracji.

Wykaz podręczników z Historii,Wiedzy o społeczeństwie,Historia i Terażniejszość w roku szkolnym 2022/2023.

Zapraszamy na K I E R M A S Z używanych podręczników organizowany przez Bibliotekę Szkolną oraz nauczycieli Panią Martę Kijak i Alicję Kwiatkowską.
Od 4 września rozpoczynamy zbiórkę starych podręczników. Książki możecie przynosić do biblioteki (sala 101), sali numer 4(Pani Marta Kijak), sali 108(Pani Alicja Kwiatkowska). Zbiórka będzie trwać do 13 września. Datę kiermaszu podamy w najbliższym czasie.
UWAGA:
Właściciel podręczników wpisuje ołówkiem na stronie tytułowej sprzedawanych książek: swoje imię i nazwisko, klasę oraz proponowaną cenę. Można przylepić karteczkę.
Rozliczenia za sprzedaż podręczników dokonywane będą po zakończonym kiermaszu w bibliotece(201). Na tablicy ogłoszeń szkolnych zostanie wywieszona lista sprzedanych pozycji.
Po zakończeniu kiermaszu uczniowie zobowiązani są do odbioru nie sprzedanych książek w bibliotece szkolnej do końca września.
(Biblioteka szkolna jedynie pośredniczy między uczniami w sprzedaży i zakupie podręczników szkolnych, nie czerpiąc z tego żadnych korzyści finansowych)

Uwaga!! 

W najbliższy wtorek 6 września o godz. 17:00

zapraszamy wszystkich rodziców uczniów technikum i szkoły branżowej I stopnia

na zebranie z wychowawcami klas. 

Uwaga!! 

Szkoła branżowa II stopnia mechatronik przychodzi na rozpoczęcie roku szkolnego jutro 1 września na 8:00 rano, z kolei szkoła branżowa II stopnia w zawodzie technik żywienia i technik pojazdów samochodowych rozpoczyna zajęcia w najbliższy poniedziałek 5 września o godz. 15:00.

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 8:00. 

Klasy pierwsze i drugie spotykają się z wychowawcami na sali gimnastycznej, zaś klasy trzecie i czwarte udają się bezpośrednio do wyznaczonych sal i nie uczestniczą w apelu. 

W załączniku znajduje się lista podręczników dla klas wszystkich typów szkół na rok szkolny 2022/23

Attachments:
Download this file (Lista podręczników 2022 (3).docx)Lista podręczników 2022 (3).docx[ ]33 kB

UWAGA

KANDYDACI DO SZKOŁY BRANŻOWEJ

I STOPNIA I TECHNIKUM

 

Od 21 do 25 lipca szkoła wydaje skierowania na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy dla kandydatów zakwalifikowanych do szkoły.

Badania (tylko wizyta u lekarza medycyny pracy)  wykonujemy w Tczewie

Medical ul. Wojska Polskiego 5 A, 83-110 Tczew

Nie trzeba się wcześniej rejestrować.

26 lipca godz. 8.00-12.00

27 lipca godz. 8.00-12.00

I ewentualnie 28 lipca godz. 8.00-12.00

Orzeczenie od lekarza medycyny pracy należy dostarczyć do szkoły do 28 lipca. Jest to warunek przyjęcia do szkoły. Więcej informacji w regulaminie rekrutacji.

 

 Przypominamy, że do 28 lipca należy również dostarczyć 2 zdjęcia i kartę zdrowia ucznia.

W minioną środę nasze uczennice z klas o profilu kucharz: Magda, Oliwia, Dominika, Natalia i Michalina wraz z nauczycielkami Bogumiłą Naczk – Bogatko i Joanną Pielecką uczestniczyli w szkoleniu w Jeven Academy w Poznaniu przeprowadzonym przez chefów Lecha Plucińskiego oraz Wojtka Bartczaka. Dziękujemy bardzo za przekazaną wiedzę i wspólne gotowanie.

To był wyjątkowy dzień, wyjątkowe wydarzenie - piknik rodzinny połączony ze zbiórką dla Ani!
Mimo niesprzyjających warunków pogodowych - pokazaliśmy nasze wielkie serca!
Gry i zabawy dla dzieci, kiermasz połączony z wietrzeniem szafy, ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz przejażdżki na autodromie z @Automobilklub Morski, wozy strażackie, dron, fliiper - Flinstonowie, malowanie twarzy, a także wiele innych atrakcji - z tego wszystkiego mogli skorzystać nasi goście 🙂

W sobotę 28 maja br. odbył się w naszej szkole festyn dla Ani, poświęcony zbiórce środków pieniężnych na leczenie dziewczynki. Program festynu był bardzo bogaty w atrakcje dla dzieci, uczniów i rodziców. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W sali 107 zorganizowano warsztaty plastyczne, w których udział wzięły dzieci naszych nauczycieli, rodzeństwo naszych uczniów, uczniowie naszej szkoły, uczniowie z Ukrainy, a nawet rodzice. Powstało wiele ciekawych prac. Tematem przewodnim warsztatów plastycznych było - Pomalujmy razem świat. Frekwencja dopisała, powstało wiele ciekawych prac, które zaprezentowano w sali 107 z okazji Dnia Dziecka. 

Rok2022 jest rokiem Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. W naszej szkole 17 maja odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego, w którym uczniowie ZSR CKP w Rusocinie oraz ZSOiO z Pruszcza Gd. mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat tej najdłużej panującej królowej.

Rywalizacja była wyrównana do samego końca, dopiero dogrywka wyłoniła zwycięski zespół, którym zostali nasi goście z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących z Pruszcza Gd.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólną zabawę, zwycięzcom serdecznie gratulujemy. 

 

28 kwietnia 2022 w odbędą się wybory Rzecznika Praw Ucznia.

PISEMNE  EGZAMINY  MATURALNE  MAJ 2022r.

w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie

ADRES

Zespół Szkół Rolniczych
Centrum Kształcenia Praktycznego
im. Macieja Rataja
Rusocin, ul. M. Rataja 12
83-031 Łęgowo

 

KONTAKT

58 301-00-78
58 301-00-61
email: sekretariat@zsrckp.edu.pl


Wykonanie: newww.pl